Posted on: 8 lutego 2023 Posted by: admin Comments: 0
Agencja pracy Nowa Sól

Jest wiele branż, w których brakuje pracowników. Niektórzy przedsiębiorcy radzą sobie świetnie z tym problemem, a inni mniej. Jak można rozwiązać problem, który dotyczy braków kadrowych? Z czyjej pomocy warto skorzystać?

Niedobór pracowników – co warto zrobić?

Przedsiębiorcy coraz częściej zmagają się z niedoborem pracowników na rynku. Jak sobie z tym można poradzić? Szczególnie w branży gastronomicznej, ogrodniczej czy handlowej, brakuje rąk do pracy. Problemem jest również praca Poznań sezonowa np. tylko w okresie wakacyjnym. Wielu przedsiębiorców decyduje się na zatrudnienie pracownika zza granicy. Zatrudnia się szczególnie tych zza wschodniej granicy. Jest to często jedyne rozwiązanie i ratunek dla przedsiębiorców.

Jak zatrudnić cudzoziemca?

Aby zatrudnić cudzoziemca konieczne jest uzyskanie przez pracodawcę dokument uprawniający cudzoziemca do wykonywania pracy na terenie Polski. Tym dokumentem jest zezwolenie na pracę cudzoziemca, zezwolenie na pracę sezonową lub wpis do ewidencji oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi. Warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji zatrudnienia, która szybko i bezbłędnie pomoże nam pozyskać pracowników zza granicy do pracy.

Praca Poznań

Agencja pracy Nowa Sól – dlaczego warto skorzystać z jej usług?

Z agencji zatrudnienia korzystają zarówno osoby, które szukają pracy, jak i Ci, którzy szukają pracowników. W takiej agencji pracują doświadczone osoby, dzięki czemu znalezienie pracy lub pracownika jest bardzo łatwe. W takim miejscu przeprowadzony jest wywiad z potencjalnym pracownikiem oraz przedsiębiorcą. Wysłuchiwane są oczekiwania i warunki, a następnie dopasowywana jest odpowiednia praca do osób poszukującej jej oraz odpowiedni pracownicy do wolnych wakatów. Z agencji pracy korzystają również osoby, które szukają pracy za granicą, ale boją się samodzielnie jej szukać ze względu na brak zaufania do pracodawców z zagranicy czy ze względu na brak znajomości języka.