Posted on: 1 czerwca 2022 Posted by: admin Comments: 0
rolety Nakło nad Notecią

Jest wieczór. Na dworze szaro, w pokoju klimatyczne lampki. Siadasz spokojnie w ulubionym fotelu. Za tobą ciężki dzień pracy. Bierzesz lampkę wina lub ulubioną przekąs koskę, chcesz się zrelaksować i nagle widzisz sąsiada patrzącego prosto w twoje okno. Znacz to uczucie? A może drażni cię słońce budzące każdego dnia? W takim razie zainwestuj w rolety Nakło nad Notecią lub inny system osłonowy.

Rolety Nakło nad Notecią – Ochrona przed wścibskimi sąsiadami  

Osoby mieszkające w bloku, naprzeciwko którego stoi kolejny budynek, wiedzą, jak wiele widać, szczególnie gdy jest wieczór i wszyscy zaświecą w mieszkaniach światła. Niektórzy mieszkają w kamienicach, gdzie na parterze okna są bardzo nisko w porównaniu z chodnikiem. Wtedy ciekawskie przechodnie mogą zobaczyć wszystko, co dzieje się w pokoju, kuchni i tak dalej. Dzięki zamontowaniu rolety Nakło nad Notecią można w pełni odizolować się od wzroku innych ludzi. Daje to poczucie komfortu, prywatności ale też bezpieczeństwa.

Poranne słońce – Przyjemne i wkurzające jednocześnie

Kiedy jeszcze przydają się rolety bądź żaluzje Nakło nad Notecią? Gdy nie trzeba wstać skoro świt, a słońce nie daje spokoju już od 4:30. Wiosenne, letnie słońce jest niezwykle przyjemne. Jednak kiedy ktoś chce się wyspać lub pracuje na nocki, to słońce rażące w oczy w pokoju jest niezwykle uciążliwe. Mając rolety bądź żaluzje można się od tego słońca uwolnić i spać, aż do zadzwonienia budzika. Dzięki zasłoniętym roletom latem można ochłodzić sobie w mieszkaniu. Wiele osób w czasie upałów odsłania okna tylko na chwilę w ciągu dnia. Dzięki temu temperatura jest dużo niższa niż na zewnątrz.

żaluzje Nakło nad Notecią

Co mamy do wyboru?

Podstawowe rodzaje rolet to:

  • dzień-noc – podwójna warstwa tkaniny i system łańcuszkowy dają możliwość zasłonięcia okna w dowolnym procencie;
  • klasyczne:
  • przyszybowe – montowane bezinwazyjnie na ramie okiennej;
  • wolnowiszące – mogą być montowane na oknie lub nad nim zasłaniając wówczas cała wnękę okienną;
  • rzymskie – dzięki konstrukcji pozwalającej na proste zdjęcie tkaniny i możliwości jej prania są łatwe do utrzymania czystości;
  • austriackie – cechują się suto marszczonymi, stylowymi tkaninami. Nadają pomieszczeniom poczucia ciepła i przytulności.

Najlepiej zapytać specjalisty, co w danej sytuacji sprawdzi się najlepiej.