Posted on: 16 kwietnia 2021 Posted by: admin Comments: 0
energia odnawialna inowrocław

Trend eko i bio utrzymuje się już od kilku lat. Słowo – ekologia – to nie tylko termin, który słyszymy w telewizji przy okazji obchodów dnia ziemi. Ekologia w naszym życiu codziennym oraz decyzjach zakupowych odgrywa bardzo znaczącą rolę. Ograniczamy zużycie plastiku, segregujemy śmieci, kupujemy ekologiczne produkty, które przynosimy do domu w materiałowej, a nie plastikowej torbie. Wszystko po to, aby pomóc naturze. Rozwija się także energia odnawialna Inowrocław, która korzysta z bogactwa naszej planety – surowców naturalnych.

Energia odnawialna Inowrocław – jak ją pozyskujemy?

Źródła energii odnawialnej to:

  • Elektrownie wodne, które wykorzystują energię grawitacyjną wody,
  • Elektrownie wiatrowe, która bazuje na sile i mocy wiatru,
  • Biopaliwa, gdzie wykorzystuje się biomasę (np.: pochodzenia roślinnego),
  • Elektrownie fotowoltaiczne, gdzie wykorzystuje się moc promieni słonecznych, np. instalacje fotowoltaiczne Inowrocław,
  • Elektrownie geotermalne, gdzie wykorzystuje się energię cieplną wytwarzaną przez ziemię.
instalacje fotowoltaiczne inowrocław

Jakie profity uzyskamy korzystając z rozwiązań energii odnawialnej?
Bazowanie na odnawialnych źródłach energii przynosi wiele pożytku i nie zmniejsza ich zasobów. Energia odnawialna pozwala na ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery, co poprawia stan środowiska naturalnego. Instalując panele fotowoltaiczne, obniżamy wysokość rachunków i oszczędzamy pieniądze. Ich popularność wzrasta dzięki dofinansowaniom, jakie możemy uzyskać od rządu lub gminy. Dodatkowo, taką inwestycję możemy odliczyć od podatku. Te elementy zwiększają ich opłacalność. To nie koniec korzyści i oszczędności. Możemy odbierać nadwyżki wyprodukowanej energii. Jeśli panele będą zamontowane od południa i nie będzie rzucał na nie cień, w postaci drzew lub innego domu, to z powodzeniem możemy liczyć na wysoki zwrot. Zwykle autokonsumpcja wynosi 30-40% wytworzonego prądu. W ciągu 2019 roku przybyło ponad 100.000 paneli, a do końca 2020 roku przybyło kolejne 900.000.