Posted on: 28 lipca 2022 Posted by: admin Comments: 0
usługi dźwigowe Poznań

Ten artykuł zwraca uwagę na cechy, jakimi powinna wyróżniać się dobra firma oferująca usługo dźwigowe Poznań. Mówi również o samych dźwigach – ich historii, możliwościach. Czytając poniższy tekst dowiesz się również, ile może dźwignąć największy dźwig świata i ile ma on metrów.

Pierwszy żuraw już 5 tysięcy lat temu!

Okazuje się, że żurawie (potocznie mówiąc dźwigi) towarzyszą nam od tysięcy lat. Dziś ich widok praktycznie nas nie dziwi, czasem jedynie podziwiamy ich wielkość. Warto jednak mieć świadomość, że już nasi przodkowie lat 3000 przed naszą erą konstruowali żurawie. Oczywiście znacznie różniły się one od tych, które obserwujemy teraz. Przede wszystkim były drewniane i działały za pomocą siły ludzkiej. Szereg innowacji, w tym wykorzystanie gazu palnego do zasilania, sprawiło, że nowoczesne dźwigi są znacznie potężniejsze niż te z przeszłości. Ponieważ dźwigi są potrzebne na każdej dużej inwestycji budowlanej jest wiele firm oferujących usługi dźwigowe Poznań. Jak wybrać najlepszą?

dźwig Bydgoszcz

Postaw na profesjonalne usługi dźwigowe Poznań

Jeśli do czynienia mamy z osoba wykwalifikowana do sterowania dźwigiem, obsługa tego urządzenia nie powinna sprawiać jej najmniejszych trudności, nawet w trudnych warunkach. Niestety wiele firm nie dba o odpowiednie szkolenia pracowników. Oznacza to ryzyko zarówno dla usługodawców jak i inwestorów. Dlaczego? Brak kwalifikacji oznacza dla usługodawcy poważne problemy prawne w razie inspekcji. Natomiast dla inwestora może się to wiązać z niebezpieczeństwem na jego placu budowy. Dźwigi to ogromne maszyny, którymi można zrobić duże szkody, jeśli nie jest się odpowiednio wykwalifikowanym do ich obsługiwania. Dlatego w pierwszej kolejności, gdy będziesz wybierał firmę, zapoznaj się z kwalifikacjami pracowników. Co następne? Jak wszystko, również dźwigi Bydgoszcz potrzebują renowacji. W związku z tym upewnij się, że w danej firmie przeprowadzane są regularne inspekcje techniczne.

Największy „okaz”

Gdy chodzi o budowę wieżowca, dźwig może mieć nawet 100 metrów wysokości i udźwig wynoszący około 250 ton. Wydaje się, że to bardzo dużo. Jednak największy dźwig świata – niemiecki Liebherr LR 13000  ma ponad 245 metrów i sam waży 600 ton, a podnieść może aż 3000 ton!