Posted on: 31 stycznia 2023 Posted by: admin Comments: 0
używane rowery miejskie

Wiosna coraz bliżej. Czas wreszcie zabrać się za postanowienie noworoczne. Wiele osób ma na swojej liście zadbać o odpowiednią ilość ruchu na świeżym powietrzu. Świetną możliwością jest jazda a rowerze. Kupując rower, należy zwrócić na kilka rzeczy uwagę. Czy używane rowery miejskie się opłacają? Może lepiej kupić coś nowego?

Nowe rowery miejskie – Czy przewyższają te używane?

Nowe rowery miejskie posiadają ogromny wybór osprzętu, są dostosowane do różnych osób, potrzeb. Mają wiele udogodnień. Trzeba przyznać, że dziś każdy może wybrać rower tak dopracowany pod siebie, jakby był tworzony na specjalne zamówienie. Jednak te nowe rowery mają pewną wadę – cenę. Niestety, trzeba się liczyć z kosztem kilku tysięcy złotych.

Używane rowery miejskie  

Dziś popularne stało się podejście „ no waste” którego ideą jest niemarnowanie odpadów i różnego rodzaju produktów. Cechuje się dawaniem przedmiotom drugiego życia. Kupowanie używanych rowerów, ciuchów, mebli i tym podobnych zdecydowanie wpisuje się w ideę no waste. Używane rowery miejskie nie musza być gorsze od tych nowych. Wystarczy osobno dokupić wymarzone dodatki. A jakie rowery najbardziej się opłacają?

nowe rowery miejskie

Holenderskie górą

Rowery holenderskie to bardzo dobry wybór. Są solidnie wykonane, dzięki czemu posłużą na długie lata. Prócz tego, zawsze dobrze wyglądają. Jest tak wiele ich rodzajów, że każdy znajdzie coś dla siebie – kobieta, mężczyzna, a nawet dziecko. Ale wśród rowerów holenderskich również jest wiele marek. Oto kilka marek rowerów holenderskich, które zasługują na największą uwagę:

  • Batavus,
  • Sparta,
  • Koga Miyata,
  • RIH,
  • Union Trek,
  • Giant,
  • Altra,
  • Gazelle.

Na co zwracać uwagę?

Skąd wiedzieć, na jaki rower się zdecydować, mając tak ogromny wybór? Przede wszystkim istotne jest, do czego ma służyć rower – do okazjonalnej przejażdżki po równym terenie, czy do długich wypadów na niekoniecznie proste trasy. Starsze osoby powinny zwrócić uwagę na regulację przerzutek, jak również wagę samego roweru. W sklepie stacjonarnym, warto skorzystać z pomocy fachowca, który chętnie pomoże w wyborze.