Posted on: 8 lipca 2021 Posted by: admin Comments: 0
prawnik prawo spadkowe Gdańsk

Sprawy spadkowe są bardzo delikatne i złożone. Nie jest to coś, o czym każdy chce rozmawiać, a tym bardziej zawalczyć. Śmierć bliskiej nam osoby jest bardzo ciężka do przeżycia, a tym bardziej walka o prawo do spadku. W tak trudnym okresie powinniśmy skorzystać z pomocy doświadczonych osób, które mogą walczyć o spadek w naszym imieniu. Czym jest spadek? Kto może pomóc nam odzyskać spadek? Czym jeszcze adwokat może się zajmować?

Co to spadek?

Spadek to ogół praw i obowiązków zmarłego, które z chwilą jego śmierci przechodzą na jego następców prawnych. Jest to nic innego jak przekazanie majątku osobom bliskim. Powołanie do spadku może wynikać z ustawy, albo z testamentu. Spadek możemy otrzymać w całości lub może być podzielony na kilka części, wszystko zależy od decyzji spadkodawcy. Najczęściej walczy się o cały spadek lub o prawo do części spadku.  

Kto pomoże w odzyskaniu spadku?

Każdą sprawę spadkową Gdańsk prowadzi adwokat. Udając się do kancelarii adwokackiej, możemy prosić o pomoc dotyczącą doradztwa i dalszych działań o całkowite poprowadzenie sprawy lub o reprezentowanie naszej osoby w sądzie. Mamy wiele możliwości, które ułatwią nam doprowadzenie sprawy do końca. Prawnik prawo spadkowe Gdańsk jest perfekcyjnie obeznany w zakresie prawa spadkowego, dlatego nie powinien mieć jakiegokolwiek problemu z prowadzeniem sprawy lub z doradztwem.  

Warto pamiętać o tym, że udając się do kancelarii, powinniśmy być w stu procentach szczerzy, a także dobrze przygotowani na pytania dotyczące spadkodawcy i naszych relacji.

sprawy spadkowe Gdańsk

Inny zakres usług adwokatów

Oprócz prowadzenia spraw dotyczących spadku, u adwokata możemy załatwić także:

  • sprawy rozwodowe,
  • sprawy dotyczące alimentów,
  • sprawy o podział majątku,
  • sprawy gospodarcze,
  • sprawy o podział opieki rodzicielskiej,
  • odszkodowania.

Warto mieć na uwadze fakt, że nie każda kancelaria adwokacka będzie specjalizowała się w każdej dziedzinie.