Posted on: 27 lipca 2022 Posted by: admin Comments: 0
Czyszczenie dpf Aleksandrów Kujawski

Czy regeneracja turbosprężarki jest opłacalna czy od razu lepiej jest dokonać jej wymiany? Jak wiadomo regeneracja jest korzystniejsza głównie, jeśli chodzi p aspekty finansowe. Jeśli jest więc taka możliwość to lepiej jest poddać turbosprężarkę regeneracji. Ale na czym tak właściwie polega ten proces?

Regeneracja turbosprężarek Włocławek – na czym polega?

Proces regeneracji turbiny polega na jej całkowitym rozebraniu, wyczyszczeniu każdego elementu z zabrudzeń i smarów. Następnie określa się, które elementy wymagają wymiany. Aby turbina była w pełni szczelna niezbędne jest toczenie oraz odpowiednie dopasowanie elementów.

Kiedy regeneracja turbosprężarki nie jest możliwa, dokonuje się jej wymiany, czyli wymianę wszystkich elementów na nowe.

Regeneracja turbiny – kiedy jest konieczna?

Kiedy turbina jest dobrym stanie, można zrobić jej regenerację. Kiedy dostajemy sygnały, że konieczna jest regeneracja? Niepokojące objawy to:

  • niecharakterystyczne dźwięki, które wydobywają się z silnika,
  • czarny lub niebieski dym, który wydobywa się z silnika,
  • wyciek oleju.
Regeneracja turbosprężarek Włocławek

Nie należy bagatelizować tych objawów, tylko niezwłocznie interweniować. Turbina, która została poddana regeneracji może nam posłużyć jeszcze przez wiele lat. Ważne jęt jednak odpowiednie użytkowanie pojazdu. To, o czym powinniśmy pamiętać to:

  • korzystanie z wysokiej jakości środków smarnych,
  • regularna wymiana oleju,
  • stosowanie wysokiej jakości filtrów,
  • odpowiedni sposób jazdy.

A co wspólnego ma czyszczenie dpf z regeneracją turbosprężarek?

Filtr dpf eliminuje zanieczyszczenia, które wytwarzane są podczas jazdy samochodem. Czyszczenie takiego filtra jest konieczne, również z tego względu, że udrożnia zapchane kanaliki filtrujące. Czyszczenie dpf Aleksandrów Kujawski powoduje, że przepływ spalin jest lepszy, a moc auta nieznacznie wzrasta. Czyszczenie to można wykonać samodzielnie. Warto jednak zaopatrzyć się w środki czyszczące najwyższej jakości.  Jeśli filtr jest mocno zapchany, konieczna jest jego regeneracja.