Posted on: 8 lutego 2023 Posted by: admin Comments: 0
Terapia par Bydgoszcz

Problemy w związku? Występują one praktycznie zawsze. Jedni potrafią sobie z nimi poradzić, a inni nie. Często chcemy, aby związek przetrwał, ale nie jesteśmy w stanie sami poradzić sobie z problemami. Warto wtedy skorzystać z fachowej pomocy. Kiedy rozpocząć terapię dla par?

Kiedy rozpocząć terapię dla par?

Terapia par Bydgoszcz to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie potrafią poradzić sobie z trudnościami, problemami i kryzysami. Często partnerzy nie są samodzielnie poradzić sobie z problemami, które najprościej w świecie ich przerastają. To właśnie wtedy jest moment, w którym warto zdecydować się na terapię. Kto i kiedy powinien skorzystać z terapii? Są to pary, w których pojawia się:

  • brak wizji na przyszłość,
  • przemoc i agresja,
  • kłopoty w wychowaniu dzieci,
  • kłamstwo i zdrady,
  • problemy seksualne,
  • pojawiające się myśli o rozstaniu, rozwodzie czy separacji.

Dlaczego warto rozpocząć terapię? Dobry psychoterapeuta Bydgoszcz sprawi, że partnerzy w zupełnie inny sposób spojrzą na pojawiające się problemy. Nabiorą dystansu i nauczą radzić sobie z pojawiającymi się w związku problemami. Czego nauczy nas psychoterapeuta? Na pewno każdy z partnerów nauczy się empatii, zrozumienia drugiej osoby oraz znalezieniu pozytywów w całej sytuacji. Terapia dla par jest świetnym rozwiązaniem nie tylko w chwilach kryzysu. Ale również aby umocnić swój związek i sprawić, aby z dnia na dzień stawał się lepszy.

Psychoterapeuta Bydgoszcz

Czym się kierować podczas wyboru odpowiedniego psychoterapeuty?

Najistotniejszą kwestią podczas wyboru psychoterapeuty jest jego doświadczenie i wykształcenie. Osoba, która prowadzi konsultacje powinna posiadać certyfikat psychoterapeutyczny. Certyfikat powinien być uzyskany w jednej z renomowanych organizacji psychoterapeutycznych, uznawanych przez Polską Federację Psychoterapii i Polską Radę Psychoterapii. Psychoterapeuta Bydgoszcz powinien posiadać odpowiednie doświadczenie w pracy nad konkretnymi problemami. Warto poszukać specjalisty, który zajmują się tylko i wyłącznie terapią dla par. Pomimo doświadczenia i kwalifikacji nie ma recepty na znalezienie najlepszego specjalisty. Najważniejsze jest nawiązanie odpowiedniej więzi, dlatego też ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa przez pacjentów.